Browse Month: Sierpień 2016

Młody jęczmień i jego właściwości

Zielony jęczmień w tabletkach to kolejny preparat na rynku, który zyskuje coraz większą popularność. Niewątpliwie roślina ta bogata jest w różnorodne witaminy i składniki mineralne. Zaś podawana w postaci tabletek ma pomóc w odchudzaniu. Warto przyjrzeć się bliżej tej roślinie i jej właściwością by przekonać się czy faktycznie jej spożywanie może skutecznie pomóc w utracie zbędnych kilogramów.

Preparaty z zielonego jęczmienia uzyskuje się poprzez wyciśnięcie soku, który następnie się suszy, bądź dzięki suszeniu trawy jęczmiennej. Obie metody zapewniają wiele właściwości, które ma w sobie ta roślina. Jednakże składniki odżywcze są lepiej przyswajalne z proszku uzyskanego z soku.
Jak już mówimy o witaminach to przejdźmy do konkretów. Otóż młody jęczmień bogaty jest przede wszystkim w witaminy z grupy B, antyoksydanty, żelazo, wapń, magnez i cynk. Ponadto zawiera wiele aminokwasów, które nasz organizm nie jest w stanie samemu wyprodukować. Zatem powyższe elementy wskazują na świetnie działanie przeciw utleniające i co za tym idzie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Są to właściwości, które posiada wiele roślin tego typu, ale młody jęczmień nad innymi ma taką przewagę, że jest również świetnym źródłem rozpuszczalnego błonnika. To w tym należy się dopatrywać jego właściwości, które wspomagają odchudzanie. Dzięki takiemu błonnikowi organizm ma przyśpieszony metabolizm i obniżony poziom cholesterolu we krwi. Co więcej błonnik ten powoduje uczucie sytości. Spożywanie zielonego jęczmienia przez mężczyzn powoduje zmniejszenie masy ciała o prawie 10% w porównaniu z osobami, które nie stosują tej rośliny.

Regularnie możemy przyjmować tę roślinę w postaci tabletek, których koszt to około 20 zł za 60 sztuk. Na pewno pomogą one w zwalczaniu nadmiaru kilogramów, jednak nie zrobią tego za nas. Młody jęczmień ma wiele właściwości wspomagających korzystne działanie organizmu. Jednakże nie można tego traktować jak złoty środek na wszystkie nasze dolegliwości, lecz jedynie pomoc w ich zwalczaniu.

Jak zmieniają się realia wizyty u wróżki?

Przed kilkunastu laty złożenie wizyty wróżce było zadaniem dość skomplikowanym. Osoby, które decydowały się na taki krok musiały dowiedzieć się, gdzie urzęduje kobieta, która ma dar spoglądania w przyszłość i jak do niej trafić. Co więcej, sama wizyta u wróżki zawsze wiązała się z niepewnością, trudno było bowiem oceniać rzeczywistą skuteczność jej działań. Rynek był hermetyczny, a informacje na jego temat nie zaliczały się do tych, które łatwo opuszczały pewien krąg osób, trudno było więc oprzeć się wrażeniu, że współpraca z wróżką jest zawsze nieco ryzykowna.

Dziś możemy już zapomnieć o tego rodzaju trudnościach, wróżki starają się bowiem wykorzystać pełnię możliwości, jakie stwarza im gospodarka rynkowa. Na pierwszy plan wysuwa się to, że coraz częściej rezygnują ze spotkań osobistych mając świadomość tego, że dla wielu potencjalnych klientów jest to bariera, którą trudno jest przezwyciężyć. Zamiast tego pojawiła się sms wróżka oraz te, które udzielają porad telefonicznie. Kontakt osobisty zostaje zerwany, nowe technologie sprawiają jednak, że jest to strata, którą można zrekompensować.

Klienci nie muszą już martwić się też, że znajdą się pod opieką osoby niekompetentnej. Wróżka telefon to oferta ciesząca się coraz większą popularnością, poszukując wsparcia można je więc otrzymać nie od kilku, ale nawet od kilkudziesięciu kobiet. Oczywiście, znalezienie tej, która ma rzeczywisty talent, nadal nie jest proste, duży wybór motywuje jednak do prowadzenia poszukiwań dając nadzieję na ich powodzenie.


css.php