Czy lampka wina wpływa pozytywnie na zdrowie?

Lampka WinaFrancuzi znani są na całym świecie z produkcji dobrej jakości win różnego rodzaju. Znani są także z jego spożycia, bowiem Francja jest krajem, w którym statystyczny obywatel spożywa go najwięcej. Każdy wytrawny znawca wina i nie tylko, zna takie marki wina francuskiego jak Chateau, Merlot, czy Bordeaux.

Główną przyczyną, dla której badacze francuscy zainteresowali się wpływem wina na zdrowie i samopoczucie człowieka, była chęć znalezienia takiego środka, który pozwoliłby zapobiec dość negatywnym skutkom, na jakie narażeni są kosmonauci. Chodzi tutaj przede wszystkim o brak ruchu, który powoduje, że kosmonauci przebywający w stanie nieważkości, narażeni są na obniżenie masy mięśniowej, problemy z kośćmi oraz zwiększone ryzyko cukrzycy.

Badania dowodzą, że takie substancje, jak polifenol, czy resweratrol, które znajdują się w winie, szczególnie czerwonym, potrafią zmniejszyć negatywne skutki przebywania przez długi okres w bezruchu. Dodatkowo wino wpływa korzystnie na serce. Nie oznacza to oczywiście, że wino zastąpi nam w 100 % spacer, czy inną formę ćwiczeń fizycznych. Bowiem, aby zachować dobrą kondycję fizyczną i takież samo samopoczucie, należy przynajmniej 3 razy w tygodniu poświęcić trochę czasu na uprawianie sportu. Może to być zwykły spacer, czy dość popularny nordic walking, bądź bardziej intensywny, taki jak bieganie, pływanie, czy inne ćwiczenia aerobowe. Jednakże lampka wina do obiadu raz w tygodniu, na pewno dobrze zrobi dla naszego zdrowia i zapobiegnie negatywnym skutkom siedzącego trybu życia.

Dodaj komentarz


css.php